• Paszport Hugona

• Tydzień Języków Obcych/ NIEMCY

• 25.06.2020 11:36
          • Kolejny dzień za nami… W piątek 27.09 klasy VIII,  w ramach realizowanego w szkole projektu 'Paszport Hugona' , odwiedzili Niemcy.  Były kiełbaski z kapustą, ciasto maślane, precle i pyszne niemieckie słodycze. Żelki zagryzaliśmy szynką szwarcwaldzką, ale wszyscy wrócili zadowoleni :) Zwłaszcza ci, którzy załapali się na malowanie buzi.  Ambasada Niemiec przysłała nam ciekawe gadżety. dodatkowo nasi uczniowie przygotowali mnóstwo małych flag i plakaty na temat Niemiec.

• Tydzień Języków Obcych/ PORTUGALIA

• 25.06.2020 11:36
          • Szkolny projekt 'Paszport Hugona' zyskał nową pieczątkę- tym razem padło na Portugalię. Z projektem 26.09 zmierzyła się klasa 7. Wśród kulinarnych pyszności znalazła się pastel de nata, portugalska sałatka, sery, pesto, figi, oliwki i soczyste pomidorki. Uczniowie specjalnie na tę okazję kupili flagę.
            Można było zachwycić się portugalską ceramiką, przewodnikami po Lizbonie i oczywiście nastrojową muzyką fado. Nikt się zatem nie zdziwił, gdy do naszej imprezy dołączyły Ronaldo :)

• Tydzień Języków Obcych/ HISZPANIA

• 25.06.2020 11:35
          • W środę 25.09.2019 , szkołą zawładnęły hiszpańskie klimaty a 'Paszport Hugona' zdobywa pieczątkę z tego właśnie kraju! Klasy 6 bardzo się postarały. Tak jak poprzednio były pamiątki z podróży, plakaty i mnóstwo pysznego jedzenia. Mieliśmy okazję spróbować chorizo, tortillę, churrosy, gaspacho, sałatkę z krewetkami czy fuet. Pojawił się też torreador, tancerka flamenco oraz hiszpański król. A za rok swoją obecność obiecał nam Zorro :) Dzięki uprzejmości Instytutu Hiszpańskiego i Rady Rodziców mieliśmy ciekawe materiały na temat tego pięknego kraju. Klasy 6 otrzymały kalendarze.

• Tydzień Języków Obcych/ GRECJA

• 25.06.2020 11:35
          • Drugi dzień za nami. We wtorek 24.09 klasy V prezentowały projekty na temat Grecji. Podróżowanie bez paszportu okazało się łatwiejsze niż mogłoby się wydawać...szkoła zdobywa kolejną pieczątkę!
            Korytarze zapełniły się pięknymi plakatami oraz… greckimi boginiami. Znów było mnóstwo pysznego jedzenia; seri halumi i feta, tzatziki, suflaki czy grecka sałatka…

Nasi uczniowie chętnie próbowali pieczoną paprykę, baklavę oraz ryż zawinięty w liście winogron. Nie zabrakło też pamiątek z greckich podróży, były magnesy, przybory kuchenne i antyczne wazy.

• Tydzień Języków Obcych/ WŁOCHY

• 11.06.2020 22:06